Jak trenować z dobrym efektem?

jakieś ważne zawody. Pomagają one również w regenerowaniu sił po odbytych treningach, a jednocześnie wpływają na zwiększenie masy mięśniowej. Muszą być one dawkowane ściśle według ulotek do nich dołączonych lub według wskazań odp

Jak trenować z dobrym efektem?

Dostosowywanie ilości przyjmowanych odżywek białkowych do intensywności treningu

Odżywki białkowe przeznaczone są dla sportowców, którzy muszą intensywnie ćwiczyć i przygotowują się na jakieś ważne zawody. Pomagają one również w regenerowaniu sił po odbytych treningach, a jednocześnie wpływają na zwiększenie masy mięśniowej. Muszą być one dawkowane ściśle według ulotek do nich dołączonych lub według wskazań odpowiednio wykształconych dietetyków i lekarzy sportowych.

Trzeba bowiem pamiętać, że odżywki białkowe są silnymi suplementami diety, których zażywanie związane jest z unikaniem jedzenia niektórych potraw, dlatego wszelkie przedawkowania mogą być szkodliwe dla zdrowia. Jednocześnie ilość przyjmowanych odżywek musi zostać dostosowana do samej intensywności treningu.


Pełna dieta sportowa

Pełna dieta sportowa obejmuje dietę stosowaną przez sportowca na co dzień oraz dietę wprowadzaną bezpośrednio przed ważnymi zawodami. Często ogólna dieta sportowa stosowana przez sportowca łączona jest z przyjmowaniem produktów zawierających dużą ilość białek oraz stosowaniem preparatów białkowych.

Wszystko zależy od tego, jak dużej ilości białka potrzebuje konkretny sportowiec do tego, żeby mógł pozostawać w dobrej formie i zajmować wysokie pozycje w planowanych dla siebie zawodach. Powinien on umiejętnie łączyć stosowaną przez siebie dietę z planem ćwiczeniowym, a jednocześnie przyjmować preparaty białkowe w sposób odpowiedzialny zgodnie ze wskazaniami otrzymanymi przez swojego trenera lub dietetyka.


Kreatyna jako suplement

W latach 90. XX wieku kreatyna zyskała szczególny rozgłos jako naturalny sposób na zwiększenie wyników sportowych i budowanie beztłuszczowej masy ciała. Stwierdzono, że ogólna zawartość kreatyny w mięśniach szkieletowych jest zwiększona po doustnym podaniu suplementów diety, a zawartość ta różni się i zależy od wielu czynników, m.in. od poziomu spożycia węglowodanów, rodzaju aktywności fizycznej i typu włókien mięśniowych. W skutek tego zaczęto stosować kreatynę w charakterze dodatku do suplementów diety stosowanych przed treningiem10. Na rynku dostępne są różne formy kreatyny, m.in. cytrynian, jabłczan, ester etylowy, azotan, chlorowodorek, glukonian, ?-ketoglutaran i orotan

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Kreatyna